Geschreven door Dea
De dag begon goed met anderhalf uur later opstaan dan gepland, omdat de wekker niet aan stond. Geen ramp, het was met wat haasten en een half uur later vertrekken prima te doen. Het enige wat nog op mijn to do lijst staat is 'druif snoeien'. Dat moet dan maar in januari.
Theo en Loes zetten ons af op Schiphol, waar we na het inchecken van
deasnoeijer
22 chapters
December 13, 2015
|
Mexico Stad
Geschreven door Dea
De dag begon goed met anderhalf uur later opstaan dan gepland, omdat de wekker niet aan stond. Geen ramp, het was met wat haasten en een half uur later vertrekken prima te doen. Het enige wat nog op mijn to do lijst staat is 'druif snoeien'. Dat moet dan maar in januari.
Theo en Loes zetten ons af op Schiphol, waar we na het inchecken van
onze bagage lekker hebben ontbeten. De eerste etappe ging van Schiphol naar Frankfurt met Lufthansa. Daarvandaan vertrok het vliegtuig naar Mexico-Stad, ook met Lufthansa. Die laatste vlucht duurde ruim 11 uur.
Ik kan je vertellen dat je spieren daar best een optater van krijgen. Ruim 11 uur in een vliegtuigstoel is geen pretje. Ik heb me vermaakt met lezen (jammer genoeg was de batterij van mijn e-reader halverwege leeg), muziek luisteren, films kijken (The Minions en Tinkerbell), rondlopen door het vliegtuig, slapen en eten. De maaltijden in het vliegtuig waren best oké.
In het vliegtuig moesten we verschillende formuliertjes invullen, die we later op de luchthaven weer in moesten leveren. Blijkbaar hadden veel mensen daar moeite mee. Bij de paspoortcontrole liepen behulpzame mensen in witte schorten rond door de rij, die controleerden of de reizigers het goed hadden gedaan. Er hing zelfs een uitvergroot voorbeeld aan de muur van hoe het wél moet, van niemand minder dan Susan Boyle.
De rijen waren lang, toch waren we redelijk vlot overal doorheen en konden we op zoek naar een taxi. De taxi's werken met een zone-systeem met vaste prijzen. Voor 230 Mexicaanse pesos (ongeveer €12,00) werden we naar ons appartement gebracht.
De taxichauffeur reed met groot gemak door de enorme verkeersdrukte en om een uur of
half 9 's avonds, plaatselijke tijd, arriveerden we in ons appartement.
We overwogen nog om wat boodschappen te gaan doen, maar er waren wat flesjes water, frisdrank, chips en koekjes aanwezig, dus we besloten er toch maar niet meer op uit te gaan. Deze extra lange dag had lang genoeg geduurd, tijd om naar bed te gaan!
1.
Nog 2 weken...
2.
Een dag voor vertrek...
3.
Dag 1... de reis naar Mexico Stad
4.
Dag 2... de buurt verkennen
5.
Dag 3... Museo Nacional de Antropologia
6.
Dag 4... Palacio de Bellas Artes, Monumento a la Revolucion, Ballet Folklorico de Mexico
7.
Dag 5... de supermarkt, Palacio Nacional en de Torre Latino
8.
Dag 6... de Templo Mayor en de hop-on hop-off bus
9.
Dag 7... de busreis naar Guadalajara
10.
Dag 8... op kraambezoek
11.
Dag 9... de hop-on hop-off bus in Tlaquepaque en Guadalajara
12.
Dag 10... Tlaquepaque & kraambezoek deel 2
13.
Dag 11.. plannen maken voor de derde week
14.
Dag 12... kerstavond en de voorbereidingen
15.
Dag 13... een mislukt vertrek
16.
Dag 14... met de bus naar Puerto Vallarta
17.
Dag 15... de buurt verkennen in Puerto Vallarta
18.
Dag 16... A Page in the Sun - dagboek bijwerken
19.
Dag 17... relaxen op het strand
20.
Dag 18... whale watching
21.
Dag 19... weer terug naar Tlaquepaque: oud & nieuw
22.
Dag 20... naar huis
Create your own travel blog in one step
Share with friends and family to follow your journey
Easy set up, no technical knowledge needed and unlimited storage!