Australië

Gisteravond in het dorpje gegeten. Wat echt opvalt, ieder dorp waar je komt zijn speeltuintjes voor kinderen. Geen lullige wipkip met een of ander modern klimrek, maar speelhuisjes in de vorm van een piratenschip met een glijbaan, schommels en skatebaan. En overal schone openbare wc's. Scott zei al "wat een flutspeeltuintjes hebben wij in Halfweg". Waar we gisteravond bijv aten was een zandbak in de tuin of anders maken ze binnen wel een speelhoek. Kinderen horen er echt bij.
Tijdens het eten kwam er een tropisch regenbuitje wat met een kwartier over was. Scott nog tot laat op de camping gespeeld. Vandaag is het bewolkt, zo maar het dorpje verkennen.

01/15/16
In de ochtend was alles nog oké. Naar winkelcentrum Surfcity

mariska.enthoven

21 chapters

16 Apr 2020

Torquay, de laatste dagen onze camper

January 14, 2016

Gisteravond in het dorpje gegeten. Wat echt opvalt, ieder dorp waar je komt zijn speeltuintjes voor kinderen. Geen lullige wipkip met een of ander modern klimrek, maar speelhuisjes in de vorm van een piratenschip met een glijbaan, schommels en skatebaan. En overal schone openbare wc's. Scott zei al "wat een flutspeeltuintjes hebben wij in Halfweg". Waar we gisteravond bijv aten was een zandbak in de tuin of anders maken ze binnen wel een speelhoek. Kinderen horen er echt bij.
Tijdens het eten kwam er een tropisch regenbuitje wat met een kwartier over was. Scott nog tot laat op de camping gespeeld. Vandaag is het bewolkt, zo maar het dorpje verkennen.

01/15/16
In de ochtend was alles nog oké. Naar winkelcentrum Surfcity

geweest. Torqay blijkt een van dé surfstranden van Australië te hebben, Bells Beach. En hier zitten dan ook alle winkels van de grote surfmerken. Dus daar een beetje rondgelopen, korte broek voor Steef, hoedje voor Scott en bikini voor mij gekocht. In de middag werd het alleen maar kouder en het ging steeds harder waaien. We zagen eruit als drie landlopers met allemaal lagen kleding over elkaar heen. Dus dan maar de camper in, die vanwege de regen inmiddels vol zand lag. Na vijf minuten waren we elkaar wel zat in die ruimte van 1,5x4m. Dan maar een warme douche. Precies genoeg tijd om alles in te zepen en uit te spoelen, daarna slaat ie nl uit. Dezelfde lading kleren weer aantrekken in dat harige douchehokje en met je schoongewassen voeten weer door het natte zand. Scott was strontvervelend en hartstikke tegendraads. Buiten was het inmiddels 13gr dus om 21u lagen we in bed. Had ie dorst dus het voorste flesje water uit de koelkast gepakt en aan hem gegeven. Hoor ik ineens "iiieeeuuuwww...wat is dat viessss!!" met tranen in z'n ogen. Had ik Scott het flesje gegeven waar nog overgebleven wijn in zat..!!! Slechte moeder...maar een snel een einde maken aan deze dag.

Vandaag een betere dag dan gister. Kon ook bijna niet beroerder ;-)
Eerst naar Bells Beach gereden. Hele hoge golven met surfers zo klein als speldenknoppen. Heel gaaf om te zien hoe ze wachten op dé

perfecte golf en dan hun kunsten laten zien. Nog wat boodschappen gehaald en terug naar de camping. Onze camper staat in de schaduw en dat is nog wat fris, dus de hele dag doorgebracht bij de picknicktafels bij de speeltuin. Scott was op een gegeven moment met een jongetje aan het spelen die zijn naam noemt. Dus wij vragen "Hoe weet hij dat jij Scott heet?". "Nou, hij zei: whats your name? Dus ik zei: my name is Scott." Hahahah
Net ons laatste maal bereidt in de campkitchen. Morgenavond gaan we nog een keer lekker uiteten en zondag leveren we 'm al in. We hebben de afgelopen twee weken geëvalueerd en we zijn tot de conclusie gekomen dat het ons goed is bevallen. Iets meer ruimte zou lekker zijn, zodat je een eigen wc'tje kwijt kan, maar de vrijheid bevalt ons goed. Gaan en staan waar je wil en altijd alle spullen voorhanden.
Net nog onder een dekentje op het gras naar een live optreden geluisterd. Toen Land Down Under van Men At Work kwam en iedereen het meezong zat ik wel even met kippenvel, was weer een geluksmomentje :-))

01/16/16
Vandaag moesten we dus verplaatsen voor een nachtje. We hebben geloof ik de kleinste plek van de hele camping gekregen. Passen er

net tussen met ons campertje.

Heerlijke stranddag gehad. Scott daarna nog een paar uurtjes gespeeld met z'n vriendjes en en gefacetimed met zijn jarige vriendin Kate. Lekker gek gedaan samen. Net nog genoten van een prachtige zonsondergang en dan nu de laatste nacht in onze camper!

01/17/16
Omdat we vanavond pas vliegen en het maar 1,5u rijden is naar Melbourne zijn we nog een paar uur in Torquay gebleven. Er is braderie en het is zondag dus een gezellige drukte overal. Families die aan het picknicken zijn op een van de vele picknicktafels. Zou toch fijn zijn als het in Nederland wat vaker lekker weer is. Het is nu 13.30u, mooie tijd om te vertrekken.

Inmiddels op de luchthaven aangekomen. Onze vlucht gaat pas over

drie uur, genoeg tijd om te eten, te spelen en m'n reisverslag te maken. Het inchecken was nog een dingetje. Moesten spullen overgooien, omdat één tas veel te zwaar was (er past ook veel te veel in Maup!). Stonden we daar aan de balie in onze spullen te graaien (deed me denken aan Amerika zus haha). Heb nu dus de wastas als handbagage. Lekker fris...

Contact:
download from App storedownload from Google play

© 2024 Travel Diaries. All rights reserved.